خانه نجات ايران

برنامه پاکسازی زمین انجام شد

اعضای خانه نجات ایران با همکاری اداره بهداشت شمال تهران عملیات پاکسازی زباله را به مناسبت روز بهداشت محیط (11 اسفند) برگزار کردند.

زمان برگزاری: یکشنبه – 10/اسفند/1393        محل برگذاری: لویزان - پارک جنگلی شیان – جنب مسجد ثقلین

مدت زمان اجراء : 10 الی 13                      شعاع پاکسازی : 300 متر                      جمعیت داوطلبین : 40 نفر

اعضای خانه نجات ایران با همکاری اداره بهداشت شمال تهران عملیات پاکسازی زباله را به مناسبت روز بهداشت محیط (11/اسفند) برگزار کردند . این برنامه به پیشنهاد ریاست محترم اداره بهداشت جناب آقای دکتر شریف ترکمن نژاد که به تازگی سکان دار این اداره شده اند انجام پذیرفت و دبیر سازمان جناب آقای مهندس بختیاری نیز در این برنامه همراه با اعضای دیگر حضور بهم رساندند.

در این عملیات عده ای از اعضای خانه نجات ایران برای راهنمایی و سرپرستی حاضرین اعزام شدند ؛ عملیات پاکسازی در ساعت 10 صبح، توسط گروه های 6 نفره آغاز و تا ساعت 12 افراد به جمع آوری زباله به تفکیک نایلون ، شیشه و غیره پرداختند . از نکات قابل توجه میتوان به پاکیزگی نسبی کناره های جاده و تجمع زباله ها در دل پارک جنگلی اشاره کرد . مسیر ناهموار و شرایط دشوار پیمایش از دیگر نکات این برنامه بود.

در عملیات پاکسازی زمین ، اداره بهداشت شمال تهران به عضویت پروژه World Cleanup IRAN ( گروه پاکسازی زمین – ایران ) درآمد که لازم به ذکر است سازمان مردم نهاد خانه نجات ایران تنها نماینده پروژه World Cleanup IRAN در کشور می باشد. همچنین طبق سنوات گذشته نماد پروژه در غالب لباس مخصوص World Cleanup IRAN توسط دبیر سازمان به جناب آقای دکتر ترکمن نژاد تقدیم شد.

در ادامه پس از اقامه نماز جماعت، از اعضای محترم به صرف ناهار پذیرایی به عمل آمد؛ گفتنی است که وعده ی غذایی این برنامه از یک مجموعه خیریه تهیه شد، که هزینه خرید آن کمکی به این سازمان خیریه باشد.

دبیر سازمان خبر داد پیرو جلسه برگذار شده بین ایشان و ریاست محترم اداره بهداشت شمال که در هفته گذشته انجام شد مقرر گردید تفاهم نامه ای با محوریت تقویت فعالیت های دوجانبه در حوزه ماموریت های هر دو مجموعه با توجه به توان سازمان های مردم نهاد و مشارکت های مردمی منعقد گردد . همچین پیشنهاد برگزاری دوره HSE-MS برای کارشناسان بهداشت محیط توسط طرفین مورد قبول قرار گرفت و مقرر شد مقدمات برگزاری دوره مذکور توسط خانه نجات ایران پیگیری شود . این دوره با هدف ایجاد انگیزه، افزایش توان، آگاهی و … برگزار می شود.

 

 

 

 

 

تهیه و تنظیم روابط عمومی خانه نجات ایران

بازدید 3769 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
ایمن شده توسط وب سایت جومینا