خانه نجات ايران

۱۴ آذر روز بین المللی کار داوطلبانه

در دنیای امروز مشکلات و مصائب اجتماعی و فرهنگی جوامع روز به روز افزایش می یابد و در شرایط فعلی دولت ها از پس مشکلات به تنهایی بر نمی آیند.کلید دست و پنجه نرم کردن با این مشکلات در جوامع پیشرفته ترویج فرهنگ کارهای داوطلبانه است.

 

در این خصوص هر جامعه میزان بیشتری از این فعالیت ها را انجام دهد با مشکلات کمتری رو به رو خواهدشد و یا راحت تر میتواند این قبیل مسائل را حل کند. مشارکت در امور سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه کلید ریشه کنی فقر و مشکلات جامعه است. با افزایش تعداد این سازمان هاو خیریه ها و جذب بیشتر داوطلب میتوان فعالیت های بیشتری برای مقابله با بسیاری از مشکلات جامعه انجام داد.

سازمان های مردم نهاد باید کاملا داوطلب محور باشند و افراد داوطلبانه و با درخواست خودشان در آنجا حضور پیدا کنند و در صورتی که اینگونه نباشند در واقع این سازمان ها اصلا مردم نهاد نیستند شاید بتوان نام ایشان را فرد محور یا گروه محور نامید زیرا وقتی واژه مردم نهاد به کار می رود که حضور و نقش مردم به صورت آزادانه و بدون محدودیت و فقط با سازماندهی انجام گیرد.بنابراین بهترین راهکار برای کاهش مشکلات جامعه،افزایش تعداد سازمان های مردم نهاد،آموزش و ترویج این گونه فعالیت هاست. ما در سازمان مردم نهاد خانه نجات ایران و دبیر خانه ترویج فعالیت های داوطلبانه در روزهای آتی مصادیق فعالیت های داوطلبانه بیشتری را معرفی می کنیم تا کمکی به حلقه مفقوده این نوع فعالیت ها باشیم .

 

احمد بختیاری دبیر سازمان مردم نهاد خانه نجات ایران 10 آذر 1394

بازدید 1099 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
ایمن شده توسط وب سایت جومینا