خانه نجات ايران

اولین کنفرانس اوقات فراغت در برج میلاد برگزار شد

اولین کنفرانس ملی اوقات فراغت از صبح تا عصر روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در سالن همایش‌های برج میلاد با حضور اعضای دبیرخانه ترویج کارهای داوطلبانه برگزار شد.

این کنفرانس با محوریت کیفیت زندگی و در قالب سه نشست تخصصی جسم ،جان و جامعه برگزار شد، که در هر بخش این کنفرانس سخنرانی ها و مقالاتی مرتبط با اوقات فراغت ارائه گردید.

در این برنامه و در بخش پنل مربوط به جسم و اوقات فراغت دکتر شجیع سخنرانی کردند و در ادامه این پنل، پروفسور ایرج احرابی‌فرد ادامه داد: تعاریف مختلفی برای اوقات فراغت وجود دارد که به حد کافی به آن پرداخته شده است. من ۴۵ سال در دانشگاه های آمریکا تدریس کرده ام، متوجه شدم رقابت های زیادی درباره اوقات فراغت وجود دارد. گاهی فعالیت هایی که انجام می شود مضر است و گاهی دارای اهمیت است. ما باید ببینیم که چه فعالیت های ورزشی در اوقات فراغت معمول هستند.

سخنگوی سازمان جهانی افزود: در اوقات فراغت می توان فعالیت های رقابتی انجام داد. طرز تفکر فعالیت های رقابتی این است که شما می خواهید بهتر از دیگران باشید. ما می توانیم فعالیت های تفریحی و ورزشی داشته باشیم. ورزش و سلامتی هدف های مخصوصی دارند و هدفمندی آنها به یک نقطه از بدن متمرکز می شود. اول سلامت استخوان ها است که به وسیله فعالیت های ورزشی بهبود می یابد.

در ادامه این پنل، مظهری متخصص تغذیه در آلمان و دکتر ارسطوزاده سعی کردند تا رابطه ای بین اوقات فراغت و تغذیه ایجاد کنند. فاضلی استاد دانشگاه در این پنل اظهار کرد: فراغت لحظه های نابی است که ما خود را به عنوان انسان مدرن، هنرمند، فیلسوف، پزشک یا مهندس می خواهیم آشکار کنیم و عینیت ببخشیم. این استاد دانشگاه بیان کرد: اوقات فراغت یعنی انسان ها به تدریح از بیکاری ها و وقت های آزاد بیرون آمده و ساختارهای اداری و اجتماعی برای انسان ها تعریف می کنند.

لازم بذکر است که در مذاکرات انجام شده از سوی اعضای انجمن اوقات فراغت آقایان هومن رازدار و رامبد جوان با دبیرخانه ترویج کارهای داوطلبانه قرار بر همکاری از سوی این دبیرخانه در جهت جذب نیروی های داوطلب برای توسعه شادی ، بازی ، سرگرمی و... صورت گرفت و در اولین نشست رسانه ای انجمن که در پل طبیعت برگزار شد رامبد جوان این همکاری را به خبرنگاران اعلام کرد .

لازم به توضيح است اوقات فراغت که در حال حاضر چهارمین صنعت دنیا به حساب می آید، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که سالانه كنگره هاي متعددي در رابطه با آن برگزار مي شود.بازدید 645 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
ایمن شده توسط وب سایت جومینا