خانه نجات ايران

دیدار دبیرخانه نجات ایران با وزیر ورزش به مناسبت هفته دولت

دکتر گودرزی در نشست منتخبین سمن های جوانان که  در ساختمان شماره 2 وزارت ورزش و جوانان برگزار شد ضمن تبریک هفته دولت گفت: اتفاقات زیادی در دولت یازدهم افتاد که خوشبختانه توانسته فضای

عمومی جامعه را تحت تاثیر قرار دهد. اتفاقاتی که در جهت افزایش آزادی بیان و نشاط اجتماعی است.

وی با اشاره به رویداد برجام به عنوان یک دستاورد مهم دولت یازدهم گفت: برجام مهمترین دستاورد دولت یازدهم است که اگر این اتفاق نمی افتاد و تحریم ها ادامه پیدا می کرد می توان تصور کرد الان در چه وضعیت اقتصادی به سر می بردیم پس علی رغم صحبت هایی که گاها شنیده می شود من این دستاورد دولت را به عنوان بزرگترین دستاورد می دانم چرا که توانست زنجیر را از دست و پای ملت باز کند و چهره جدیدی از ایران را به جهانیان معرفی کند.
وزیر ورزش و جوانان افزود: از دیگر دستاوردهای دولت می توان به تثبیت شرایط اقتصادی و کاهش نرخ تورم اشاره کرد که ما اکنون توانستیم تورم را تک رقمی کنیم. البته قبول دارم که رکود است اما رسیدن به تثبیت اقتصادی با کاهش بهای نفت که در سال های اخیر شاهد آن بودیم دستاورد کمی نیست.
او همچنین به افزایش آزادی بیان در رسانه ها اشاره کرد و اظهار داشت: در دولت یازدهم آزادی بیان در رسانه ها افزایش یافته است و اکنون می بینیم که رسانه ها با خط قرمزهای کمتری روبرو هستند.
دکتر گودرزی با بیان اینکه همه این دستاوردها در جهت بهبود شرایط اقتصادی جامعه خواهد بود افزود: اگر وضعیت اقتصادی جامعه بهبود یابد یقینا وضعیت جوانان نیز بهبود خواهد یافت. از طرفی دولت برای افزایش مشارکت اجتماعی جوانان نیز به توسعه سازمان های مردم نهاد جوانان پرداخته است که اکنون این سازمان ها به صورت کمی در حال توسعه هستند و مرحله بعد کیفی سازی آنهاست.
وی با تاکید بر افزایش مشارکت اجتماعی در جامعه به عنوان عامل افزایش نشاط اجتماعی اظهار داشت: باید توجه داشت که موضوع جوانان یک موضع ملی و فرادستگاهی است. وزارت ورزش و جوانان نمی تواند به تنهایی برای جوانان مسکن و یا اشتغال ایجاد کند بلکه این امور با همکاری تمامی دستگاه ها محقق خواهد شد.

 محمدرضا رستمی در نشست با نخبگان اجتماعی و منتخبین سازمان های مردم نهاد جوانان عنوان کرد: شاید یکی از دغدغه های اصلی که در سال گذشته دنبال شد موضع تشکیل و توسعه سازمان های مردم نهاد جوانان بود که این مهم همواره با مشکلاتی هم روبرو بوده است و مخالفت هایی زیادی در ابتدا با این مسئله شد اما با حمایت های وزیر ورزش و جوانان و همچنین پیگیری های صورت گرفته خوشبختانه شاهد توسعه سازمان های مردم نهاد جوانان بوده و حتی در جهت شکل گیری شبکه های اجتماعی این سازمان ها و بعد از آن ایجاد مجمع ملی جوانان اقداماتی در حال انجام است.
رستمی با بیان اینکه چند اتفاق خوب و مبارک در حوزه جوانان افتاده است افزود: اتفاق اول افزایش سازمان های مردم نهاد جوانان است که اکنون 1500 سازمان مردم نهاد جوان در کشور ایجاد شده و 200 سازمان دیگر نیز در حال دریافت مجوزند. 
وی دومین اتفاق را رتبه بندی سازمان های مردم نهاد جوانان معرفی کرد و گفت: تا پایان امسال 1700 سازمان مردم نهاد جوانان خواهیم داشت که با قولی که در گذشته دادیم مطابقت دارد. این سازمان ها باید رتبه بندی و ارزیابی شوند که این امر را از طریق برگزاری جشنواره اتفاق پیش بینی کرده ایم و با برگزاری این جشنواره سمن ها رتبه بندی می شوند.
معاون ساماندهی امور جوانان سومین اتفاق مهم در حوزه جوانان را راه اندازی خانه های جوان در استان های مختلف دانست و اظهار داشت: خانه های جوان محلی برای هم اندیشی و هم افزایی جوانان است که ما تا هفته گذشته 10 خانه جوان را افتتاح کردیم و امیدواریم تا پایان دولت یازدهم بتوانیم 31 خانه جوان در سراسر کشور راه اندازی کنیم.
وی در تایید سخن وزیر ورزش و جوانان در خصوص کاهش جوان هراسی در دولت یازدهم گفت: من نیز موافقم که در دولت یازدهم جوان هراسی کاهش یافته است و تمامی مواردی که عنوان کردم شاهد این موضوع است. 
رستمی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص افتتاح سامانه صدور اعتبارنامه تخصصی سازمان های مردم نهاد جوانان گفت: یکی از چالش هایی که همواره با آن مواجه بودیم دشواری در ارتباط با جوانان بود که به منظور آسان تر کردن این مهم و تسهیل فرایند دریافت مجوز سازمان های مردم نهاد جوانان سامانه ای طراحی شد که امروز افتتاح می شود همچنین 5 سامانه دیگر نیز در حوزه جوانان تا پایان امسال افتتاح خواهد شد که از جمله آن افتتاح سامانه اوقات فراغت در ماه آینده پیش بینی شده است.

دیدار دبیر خانه نجات ایران با وزیر ورزش وجوانان

بازدید 838 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
ایمن شده توسط وب سایت جومینا